kelebeksohbet.com

          


Genel Kurallar


 
  KELEBEK IRC Network'ü sohbet odalarında daha rahat, düzeyli ve neşeli bir ortamda sohbet edebilmeniz, sistemin daha rahat ve doğru çalışabilmesi için aşağıda yazılan davranış kurallarına uymanız gerektiğini ve uyulmadığı takdirde, yetkili sohbet admin, oper ve yetkililerin sizleri sohbet odalarından atma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

▪ Sohbet salonlarında genel alanlarında veya özel mesajlaşmalarda, genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, huzur bozucu davranışlarda bulunulamaz.
▪ Sohbet odalarında ve salonlarda arka arkaya ve sürekli olarak sözcükler veya cümleler girilemez (flood), spor takımlarına yönelik tezahüratlar yapılamaz.
▪Küfür, sakıncalı isim, pornografik olarak nitelendirilebilecek yazı, kelime ve rahatsız edici kelimeler içeren kullanıcı isimleri alınamaz.
▪ Küfür etmek, rencide, ırkçı, tahrik ve tehdit edici davranışlarda bulunulamaz, reklam ve ticari amaç güden bildiriler, mesajlar gönderilemez.
▪ Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sında belirtilen yasalara, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazılamaz.
▪ Sohbet alanlarında veya mesajlarda büyük harf kullanmak sanal ortamda "bağırmak" anlamına gelmektedir, dilbilgisi kuralları uyarınca gerekmedikçe büyük harf kullanmaktan kaçınınız.
▪ Gerektiği zaman sohbet ortamındaki düzeni bozan kullanıcıyı operatörlerimize ya da adminlerimize şikayette bulunabilirsiniz
▪ Diğer kullanıcıların kişisel bilgisayarlarındaki özel bilgilerine, programlara veya dosyalarına zarar verecek bilgi veya programlar paylaşıma açılamaz ve bu tür programlar kullanılamaz.
▪ Adminler gerek gördükleri hallerde kullanıcıların nicklerini yasaklama, hakkına sahiptir.
▪ Kanallarda Clone,Trojan,Bot v.b. bulundurmak, sunucu genelinde başka server, servis sağlayıcı,web site reklamı yapmak, kanal topiclerinde IRC/Web Reklamı yapılamaz.
▪ #help kanalı dışında verilen anlamını bilmediğiniz komutları kullanmayınız..
▪ Sunucumuz üzerinde IRCop,Global operatör ve Adminler de dahil olmak üzere hiç kimseye nickinizin infosunda yer alan mail adresinizin şifresini, nickinizin şifresini vermeyiniz
▪ Tüm kullanıcılar adminden gelen uyarıları dikkate almalı ve bunlara uymalıdır.
Keyifli sohbetler dileriz.

KELEBEK IRC Network Yönetimi


 

 Kelebek Script

Kelebek Script® v.Media
Kelebek Script® v.4.0
Kelebek Script® v.3.0
Kelebek Script® v.2.0
Kelebek Script® v.1.0


IRC Bilgi Menüsü

IRC Nedir ?
IRC Komutları
Genel Kurallar
Kanal Kuralları ve İşletim Sistemi
Global Kanallar

 

Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır
KelebekSohbet.Com Tasarım : webmaster